Wycieczki


Dostępne do wędkowania wody w mieście i najbliższej okolicy stanowiły zbyt szczupłą bazę dla ciągle rozrastającego się Koła. Spowodowało to konieczność wyjazdów na dalej położone i lepiej zarybione wody. Początkowo były to nieliczne wycieczki nad Nidę czy Pilicę, później częste stały się dwudniowe wycieczki na Dunajec, Wisłę czy nad jeziora Rożnowskie czy T urawę. Wycieczki najczęściej organizowały sekcje wędkarskie przy MFNE, MZM czy PKS. W latach osiemdziesiątych ilość wycieczek dochodziła do kilkudziesięciu rocznie. Obecnie ze względu na wzrost liczby posiadaczy samochodów osobowych wycieczki stały się sprawą indywidualną poszczególnych wędkarzy.
Dużym powodzeniem wśród naszych członków cieszyły się dwutygodniowe wczasy - obozy wędkarskie. Pierwsze takie obozy zaczęli organizować koledzy zatrudnieni w Myszkowskich Zakładach Przemysłu Wełnianego. Duchem sprawczym tych obozów był kol. Władysław Mikulski ówczesny dyrektor MZPW. Początek był skromny: czterech śmiałków - kol. Wacław Dębski, Władysław Mikulski, Edward Mirek i Marian Rajczyk spędziło dwa tygodnie nad brzegami Nidy w pobliżu Koperni. Wyposażenie by/o skromne: dwa namioty, kuchnia polowa z zadaszeniem, stół kuchenny, dwie ławeczki i kajak dwuosobowy.
Było to w 1956 roku. Powodzenie tej akcji spowo¬dowało, że na następny obóz również nad Nidę wybrało się już 9 osób. Kolejne obozy odbywały się w latach 1957-61 nad jeziorem Srebrnym w okolicach Starego Drawska i Czaplinka. Obozy te liczyły już po kilkunastu uczestników i odbywa/y się w dwóch - trzech turnusach.
Z obozów tych przechowała się bogata dokumentacja fotograficzna. Zdjęcia wykonywał wędkarz
a jednocześnie zapalony fotoamator kol. Jerzy Dąbek. Dalsze obozy organi¬zowane były nad jeziorem Rożnowskim oraz nad zalewem w Międzybrodziu.
Następnie pałeczkę sztafety obozowej przejęły Myszkowskie Zakłady Metalurgiczne, gdzie organizacją ich zajmował się kol. Edwin Bulski. Obozy te były organizowane na o wiele większą skalę.
W pierwszym obozie (rok 19651 w Morgownikach n/Narwią brało udział 58 uczestników. W kolejnych liczba wzrastała do prawie trzystu osób. Oczywiście nie wszyscy byli wędkarzami. W latach 1965-89 MZM zorganizowały 24 obozy w różnych regionach Polski od Suwalszczyzny przez pilskie, koszalińskie, poznańskie po zielonogórskie. Do najbardziej udanych zaliczyć można wszystkie obozy w okolicach Człopy
w woj. pilskim. Po roku 1989 już nikt wczasów wędkarskich nie organizował.